Pojedź
tam, gdzie chcesz

Komfortowe i duże
przyczepy kempingowe

Wynajem przyczep już od 120 zł / doba!

Sam wybierz
wymarzony "widok z okna"

w góry

nad morze

nad jezioro


Model 440Doba 200zł


Model 495Doba 180zł


Model 490Doba 200zł

Działamy na terenie całego woj. pomorskie, m.in.: Reda, Rumia, Wejherowo, Trójmiasto (Gdynia, Gdańsk, Sopot), Puck, Władysławowo, Jastrzębia Góra, Cetniewo, Ostrowo, Karwia, Chałupy, Kuźnica, Jastarnia, Jurata, Hel, Słupsk

Porady

Przyczepy  kempingowe to sposób na fantastyczną podróż, która da poczucie  wolności i pozwoli  w pełni cieszyć się  urokami  świata,  jednak   wymaga  przygotowania oraz wiedzy.

Po pierwsze: Hak

Trzeba pamiętać ,że aby móc uciągnąć przyczepę  pojazd musi być wyposażony w   certyfikowany hak holowniczy( na haku musi być podany producent, data produkcji i tonaż)

Po drugie: Uprawnienia

Kierowca z kategorią B może podróżować z przyczepą  o masie całkowitej nie przekraczającej wagi 3500kg – zespołu pojazdów (samochód + przyczepa).

Krok 1. Aby to sprawdzić należy odczytać z dowodu rejestracyjnego (własnego) pozycję F1, F2, F3 i dodać do tej wagi masę DMC przyczepy.

Np. Poz.F1 = 2190kg pojazd + 1200kg DMC przyczepy = 3390kg  czyli nie przekraczamy 3500kg.

W tym momencie twoje PRAWO JAZDY upoważnia cię  do ciągnięcia przyczepy.

Krok 2. Następnie należy sprawdź w dowodzie rejestracyjnym własnego pojazdu, poz.O.1 maksymalną masę całkowitą przyczepy z hamulcem (w kg) którą możesz swoim pojazdem ciągnąć.

Np. Poz.O.1 = 2000kg
Nasze przyczepy mają DMC 1200kg

Jeżeli spełniasz Krok 1 i Krok 2 wówczas  możesz ciągnąć swoim pojazdem przyczepę kempingową.

Po trzecie: Załadunek przyczepy

Przygotowując przyczepę do wyjazdu  starajmy się układać bagaże tak aby te najcięższe znajdowały się najniżej w pobliżu osi pojazdu (środek ciężkości przyczepy). W miarę możliwości rozłóżmy je  w przyczepie równomiernie aby zapewnić odpowiedni nacisk dyszla na hak. Nierównomierne rozłożenie bagaży lub  też nadmierne obciążenie tyłu przyczepu może spowodować tzw. wężykowanie pojazdu. Pamiętajmy o tym aby umocować  wszystko co się da.

Po czwarte: Technika i taktyka bezpiecznej jazdy

Pamiętaj aby ruszać z przyczepą powoli. Unikaj gwałtownego hamowania i przyspieszania Podczas tych manewrów istnieje ryzyko niestabilnego toru jazdy przyczepy. Nie zapominaj , że samochód z przyczepą ma wydłużoną drogę hamowania o 70%. Zakręty wykonuj łagodnie – dużym szerokim łukiem zwracając szczególną uwagę na  boczne podmuchy wiatru. Pamiętajmy o długości i szerokości przyczepy i samochodu.

Na początku naszej podróży przez pierwsze kilometry obserwujmy nasza przyczepkę. Gdyby zaczęła „wężykować” należy lekko przyspieszyć a gdy to nie pomaga to zahamować  a zaraz potem przyspieszyć – przyczyną tego zjawiska  jest często gwałtowny ruch kierownicą w celu np. ominięcia przeszkody lub dziury w jezdni itp.

Jazda z przyczepą nie polega na wyścigach i zdobywaniu kolejnych rekordów  dlatego  pamiętaj, że na terenie Polski  obowiązuje prędkość jazdy z przyczepą:

  • Poza obszarem zabudowanym, droga jednojezdniowa 70km/h
  • Poza obszarem zabudowanym, droga dwujezdniowa 80km/h
  • Droga ekspresowa jedno i dwujezdniowa 80km/h oraz autostrada 80 km

Poza tym pewnie jedziesz na wakacje ,weekend ub  wypoczynek więc się nie spiesz.

Po piąte: Zanim wyruszysz w trasę

Sprawdzić czy:

a) butla z gazem jest zakręcona - BARDZO WAŻNE! W czasie jazdy nie  może działać żadne urządzenie na gaz – kuchenka, lodówka – w trybie działania na gaz;
b) wszystkie  szafki, szafy, drzwi, lodówka są prawidłowo zamknięte (na specjalny zamek blokujący) i nie otworzą się w czasie jazdy;
c) okna dachowe są pozamykane (mogą zostać wyrwane przez podmuch wiatru w czasie jazdy);
d) stopki czyli 4 „nóżki” na których stoi przyczepa są złożone;
f) sprawdź czy przewód zasilający jest odpięty i zapakowany;
e) sprawdź czy stopień do przyczepy został schowany  – często się o  nim zapomina.

To chyba na tyle ;) Życzymy cudownego odpoczynku! 

KONTAKT

tel. +48 884 713 713
info@zprzyczepa.pl

Informacje o wolnych terminach udzielamy telefonicznie lub meilowo.

Rezerwacja


Wycena online, kalkulator kosztów, rezerwacja

kliknij tutaj

Promocje